Generated with Avocode. close_icon close_icon drop_01 drop_02 Generated with Avocode. close_icon

Чому у питної та мінеральної води є термін придатності?

Питна вода, сама по собі не має терміну придатності, на відміну від тари, в яку її розливають. Пластикова тара через деякий час починає виділяти різні хімічні сполучення, а це суттєво впливає на смак та безпечність самої води.


Звичайно ж, вода не стає відразу отруйною. Вона почне втрачати свою свіжість і якості, якими наділена від природи або в процесі очищення. Виробники стверджують, що вода в склі зберігає свої смакові якості довше і менш схильна до зовнішніх впливів, таких як перепади температури при неправильному зберіганні і потрапляння УФ-променів. У воді відсутні білки і цукор, а значить, вода не може зіпсуватися як інші продукти. Але якщо відкрити пляшку, вода почне вбирати вуглекислий газ і її хімічний склад зміниться. Так що, якщо ви дивуєтеся, чому виробник намагається вас переконати, що вода може зіпсуватися до зазначеного часу, то ось вам відповідь на загадку.

Скільки можна зберігати питну воду?

Після відкриття пляшки таку воду краще всього зберігати в холодильнику і намагатися використовувати протягом декількох днів (5-6 днів). Дитячу воду ми рекомендуємо використовувати протягом доби, а потім обов'язково кип'ятити, так як в пляшку вже могли потрапити хвороботворні бактерії і почати розвиватися при попаданні на воду сонячних променів під час прогулянки. Середній термін зберігання закритої питної води в пластиці і води в склі від 12 до 24 місяців, при обов'язковому дотриманні всіх норм зберігання. Приблизно такі ж терміни зберігання мінеральної води. Так, наприклад, вода Фромін (Fromin) доставляється в Україну в спеціальних рефрижераторах з температурним режимом + 9С і при такій же температурі зберігається на чистому, провітрюваному складі далеко від ультрафіолету. Вся вода розливається в тару з первинного пластику або високоякісного скла. Тала вода Фромін входить в лінійку преміум води і давно завоювала популярність серед гастрогурманов і тих, хто веде здоровий спосіб життя.

На термін придатності води впливає такий фактор, як якість - він затверджується спеціальними сертифікатами та маркуванням на самій тарі, на якій повинні бути вказані терміни зберігання води при закритій тарі.

Що станеться якщо випити прострочену воду?

Звичайно, нічого жахливого з вами не трапиться, але така вода вже втратила свої цілющі властивості, а можливо навіть матиме неприємний смак і запах. В простроченої воді вже можуть активно розмножуватися мікроорганізми і токсичні виділення від пластикової тари (особливо, при неправильному зберіганні, про який ми розповідали вище). І якщо таку воду пити регулярно, то можна отруїтися