Generated with Avocode. close_icon close_icon drop_01 drop_02 Generated with Avocode. close_icon

Питна вода. Як обрати саму корисну?

Полиці українських супермаркетів валяться від різноманіття бутильованих вод. На етикетці кожної з них виробник розповідає про унікальні властивості саме свого напою. Як же в цих умовах зрозуміти, яка вода найкраща? В цій коротенькій статті ми розповімо чим одна вода відрізняється від іншої.

Водопровідна вода

Вода, що з'являється в нашій водопровідній мережі, спочатку є природною, адже її беруть з річок. Інше питання, якому очищенню вона підлягає. Основними методами очищення води в Україні виступає механічна фільтрація, коагуляція, флокуляція, озонування та хлорування. Коагуляція і флокуляція - це процес з'єднання дрібних часток у більші під впливом сил зчеплення, після чого «пластівці» забруднюючих речовин випадають у вигляді осаду і можуть бути захоплені фільтром. Хлорування в даному випадку використовується, щоб знищити у воді бактерії і мікроорганізми. Незважаючи на те, що наші держоргани вважають водопровідну воду придатною для пиття, в реальності її регулярне вживання може призвести до численних проблем зі здоров'ям. Адже деякі хімічні речовини, якими чистять водопровідну воду, краще і зовсім би не потрапляли до нашого тіла. Наприклад, хлор у великій кількості є канцерогеном. Та й старі водопровідні труби, по яких тече вода, насичують її свинцем, залізом та іншими металами. Так що, цей найдоступніший варіант питної води краще не використовувати для регулярного вживання та приготування їжі.

Джерельна вода

Джерельну воду часто помилково приймають за дуже чисту питну воду, яку можна вживати регулярно. Насправді, джерельна вода містить багато тих же домішок, що і водопровідна вода. Фактично, і водопровідна і джерельна вода мають одне джерело - наші річки і підземні води. Тому їх склад приблизно однаковий. Щоб розлити таку воду в пляшки, і «влізти» в законодавчі нормативи по її «чистоті», джерельну воду, як і просту водопровідну, виробники інтенсивно очищають тим же озонуванням, хлоруванням і т.п. За підсумком джерельна вода практично не відрізняється від водопровідної, так як піддається тому ж очищенню. Її регулярне вживання є небажаним.

Тала льодовикова вода

Якщо говорити про по-справжньому чисту і корисну воду, то на думку вчених, такою є лише тала льодовикова вода. Наприклад, вода Fromin, яку добувають з підземного водосховища, що знаходиться на глибині понад 200 метрів. Ця вода утворивалася близько 15 тисяч років тому, завдяки таненню льодовиків у горах північної Богемії (Чехія). Її чистота гарантована повної ізольованістю водосховища від річок і підземних вод. Очищення води Fromin відбувалося природним, чином за рахунок тиску і механічної фільтрації кварцовими пісками. Вона не потребує додаткового озонуванні, хлорування і впливу інших хімічних речовин. Її вже очистила сама природа, а тому регулярне вживання льодовикової води не тільки не зашкодить, але і принесе користь вашому організму.